faustinumW dniu 5 października Kościół w Polsce obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
W naszym kościele w tym dniu została odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 18.00, której przewodniczył ks. proboszcz Jan Zając. O uroczystą odprawę Eucharystii zadbała powstała w ostatnich dniach wspólnota Faustinum.

Członkowie wspólnoty przygotowali wstęp do liturgii, czytanie i modlitwę wiernych oraz idąc procesyjnie przez kościół przynieśli dary. Taka procesja z darami jest znakiem, który wyraża przede wszystkim kapłańską godność Ludu Bożego. To Lud Boży, Mistyczne Ciało Chrystusa, ofiarowuje dary, które staną się Najświętszą Ofiarą.
Procesja z darami to właśnie moment na ofiarowanie Panu Bogu czegoś od siebie. Tego, z czym przychodzimy na Eucharystię – także cierpień, trosk, dobrych postanowień, które narodziły się z chwilą usłyszanego Słowa Bożego.
Jest momentem, który bardzo mocno ukazuje związek naszej codziennej, ludzkiej, prozaicznej i głęboko zanurzonej w świat materialny egzystencji z tym, co duchowe i Boże. Wreszcie, pyta nas o naszą osobistą gotowość i zdolność do składania ofiary z samych siebie – w codzienności i wobec drugiego człowieka.
W ten uroczysty sposób upamiętniliśmy w naszej Parafii tą wielką świętą, apostołkę Bożego Miłosierdzia.