W dniach 19 (piątek) - 21 (niedziela) września 2014 r. Biskup Diecezji Sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich młodych z diecezji sandomierskiej do Sandomierza na XVII Diecezjalne Spotkanie Młodych po hasłem „Błogosławieni ubodzy w duchu”.
To szczególne święto młodzieży jest czasem modlitwy, radości i zabawy oraz czasem doświadczania Boga poprzez wspólnotę. Młodzież zaświadcza o sile swojej wiary i niezłomnej nadziei, uczestnicząc m.in. w spotkaniach modlitewnych, spektaklach teatralnych, koncertach estradowych i tańcach integracyjnych.

Z naszej parafii organizowany jest wyjazd do Sandomierza. Zapisy prowadzone są w zakrystii. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Spotkaniu. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
Pierwsze spotkanie młodych odbyło się w 1998 r. w Stalowej Woli. Przez kilka lat spotkania były organizowane na Świętym Krzyżu. Od 2010 r. diecezjalne spotkania młodych wprost nawiązują do Światowych Dni Młodzieży i odbywają się w kolejnych miastach diecezji sandomierskiej. W ubiegłorocznym spotkaniu zorganizowanym w Nisku uczestniczyło blisko 3 tys. młodzieży.