rocznica 1015 lutego 2022 roku to dla naszego kościoła wyjątkowy dzień. W tym dniu bowiem obchodziliśmy drugą rocznicę konsekracji naszej Świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Nasza świątynia jest także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół - żywą świątynią Boga.

Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył ks. Sylwester Utnik. Na początku eucharystii poświęcił wodę, którą następnie pokropił wiernych zebranych w kościele. Dzień rocznicy poświęcenia kościoła jest analogią do wspomnienia dnia przyjęcia chrztu. Przez chrzest człowiek staje się dzieckiem Bożym; przez poświęcenie świątynia staje się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej. Odtąd nie może on służyć żadnym świeckim celom
W czasie Eucharystii modliliśmy się za kapłanów, którzy tutaj pracowali i pracują, aby ich życie i nauczanie służyło duchowemu dobru wszystkich parafian. Dziękując Bogu polecaliśmy Mu wszystkich budowniczych, fundatorów kościoła, a także tych, którzy troszczyli się o piękno naszej świątyni. Prosiliśmy, aby zmarłych przyjął do Swej wiecznej chwały a żyjącym błogosławił.
Nasza świątynia jest miejscem naszego spotkania z Bogiem; modliliśmy się, aby wszyscy, którzy gromadzą się tutaj na modlitwę, otrzymali przebaczenie i radość, a ich modlitwy zostały wysłuchane.
Druga rocznica konsekracji naszego kościoła jest okazją, by podziękować Panu Bogu za Jego dobroć i błogosławieństwo oraz za to, że w tym widzialnym miejscu możemy uczestniczyć w ofierze Jego Syna, możemy ogłaszać dzieła Jego potęgi i stawać się żywą świątynią Ducha Świętego.