droga1 17W dniach 27 lutego – 5 marca 2022 r. w Kościele w Polsce przeżywamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny czas modlitwy i refleksji przebiegał pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu jest zwrócenie uwagi na problem, skalę i konsekwencje alkoholizmu oraz na wartość trzeźwości i wewnętrzną wolność, jaką niesie abstynencja. Jest to czas szczególnej modlitwy za osoby uwikłane w nałogi, za osoby, które wspierają alkoholików w wyjściu z choroby. To czas inicjatyw mających na celu poszukiwanie rozwiązań problemu, a także inicjatyw promujących abstynencję.

W ramach przeżywania Tarnobrzeskich Dni Trzeźwości po piątkowej Mszy św. wieczornej – 4 marca 2022 r. - jak we wcześniejszych latach wyruszyliśmy z naszego kościoła do Kaplicy Wieczystej Adoracji do kościoła pw. MBNP na Serbinowie, odprawiając ulicami naszego miasta Stacyjną Drogę Krzyżową w duchu wynagrodzenia i prosząc szczególnie o pokój na Ukrainie i o dar trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

Przed kaplicą przywitał naszą grupę modlitewną ks. proboszcz Jan Biedroń i zaprosił na wspólną modlitwę do kaplicy. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie wyruszyliśmy do naszego kościoła na nocną adorację Najświętszego Sakramentu zatrzymując się przy pomniku Papieża Jana Pawła II na chwilę zadumania i modlitwy.