ador IV 03W dniu 1 kwietnia 2022 r. po wieczornej Mszy św. rozpoczęła się pierwszopiątkowa adoracja Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
O godz. 20.30 odmówiliśmy część bolesną Różańca św., następnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski a po nim odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Adoracja trwała do godz. 24.00.

Adoracja jest formą kultu i oddawania czci Jezusowi Chrystusowi obecnemu poza Mszą św. w Chlebie Eucharystycznym. Adoracja jest okazją, aby stanąć w ciszy przed Bogiem obecnym prawdziwie i realnie w Hostii.
Dla wyeksponowania Jezusa ukrytego pod postacią Chleba, ale i dla ochrony największego skarbu Kościoła, na czas adoracji Hostia umieszczana jest w naczyniu liturgicznym zwanym monstrancją.
Warto zwrócić uwagę na warunki dobrej adoracji, jakimi są przede wszystkim wytrwałość i cierpliwość oraz milczenie. W Ewangelii według św. Jana czytamy:
Wytrwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w was. Podobnie jak winorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie” (J 15,4).
Biblijny zwrot „być w Chrystusie” oznacza również adorować Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wytrwałość w adoracji łączy się z cierpliwością. Jeśli często brakuje nam cierpliwości w codziennym życiu, to na adoracji Najświętszego Sakramentu możemy szczególnie odczuć jej brak. Patrzenie na Jezusa Chrystusa wymaga przede wszystkim cnoty wiary i miłości, aby widzieć sercem to, co nie jest widoczne dla oka.
Adoracja to okazja aby zatrzymać się w codziennym biegu przed swoim Panem i Zbawcą, by powierzyć mu swoje sprawy i siebie samego.