rek kob 11Mszą św. z nauką ogólną o godz. 7.00 w środę 6 kwietnia 2022 roku rozpoczęły się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne. W tym roku Rekolekcje wielkopostne prowadzi ks. dr Witold Płaza – proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Zakrzowie. Na Mszy św. porannej i wieczornej o godz. 18.00 ks. rekolekcjonista mówił o znaczeniu modlitwy w życiu człowieka.

- „Modlitwa to spotkanie z Bogiem. Modlitwę mierzy się ty czy się spotkało z Bogiem a nie wewnętrznymi emocjami i przeżyciem. Można przyjść do świątyni i wcale nie spotkać się z Bogiem. Ważny element modlitwy to świadomość, że w świątyni spotykamy się z Bogiem i świadomość własnej grzeszności.”– mówił ks. Witold Płaza.
Po Mszy św. i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele zostały kobiety na swoją naukę stanową.
-„ Maryja tak jak i my była człowiekiem i możemy ją naśladować. To co się działo między Maryją i Bogiem powinno się dziać w relacji naszej z Bogiem.” – nauczał ks. rekolekcjonista.
-„Wiara polega na tym czy wierzymy w to co Bóg powiedział. Czy umiemy słuchać Boga; jakie miejsce w naszym życiu zajmuje Pismo Święte. Czy umiemy go słuchać nawet wtedy gdy kościół pokazuje się nam z nienajlepszej strony. Trzeba zawsze pamiętać, że Bóg mówi do nas tak jak mówił do Maryi. A Maryja uczy nas, że Bóg nie wymaga od nas rzeczy niemożliwych.” – mówił ks. Witold Płaza.
Na zakończenie nauk dla kobiet ks. rekolekcjonista prosił kobiety by jutro na nauki stanowe dla mężczyzn zaprosiły mężczyzn z naszej parafii.