Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

medalik 10W niedzielę 1 maja 2022 r. w naszej parafii gościła Siostra Anna ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (Szarytka), która wraz z młodzieżą dawała świadectwo o Cudownym Medaliku. Po każdej Mszy Św. wierni mogli zabrać ze sobą Cudowny Medalik aby móc wypraszać potrzebne łaski.

Historia "Cudownego Medalika".

Kaplica paryskiego klasztoru Siόstr Matki Miłosierdzia to miejsce, w którym w 1830 r. Matka Boża trzykrotnie objawiła się Katarzynie Laboure, siostrze z nowicjatu szarytek.
27 listopada Katarzyna zobaczyła w kaplicy Matkę Bożą, trzymającą w dłoniach kulę ziemską. Dookoła postaci Maryi ukazał się napis: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Ujrzała też literę „M" z wystającym z niej krzyżem i dwunastoma gwiazdami dookoła a pod monogramem dwa serca - Jezusa i Maryi. Pod koniec objawienia Katarzyna otrzymała polecenie: „Postaraj się, by wybito medalik według tego wzoru". Katarzyna powiadomiła swego spowiednika, a ten biskupa Paryża. Jego decyzją 10.06.1832 r. wybito 1500 pierwszych medalików. Na polecenie arcybiskupa Paryża zbadano i potwierdzono prawdziwość objawień. Medaliki są rozpowszechniane do dzisiaj. Noszący je ludzie otrzymywali wiele łask. Cudowny Medalik, obok różańca i szkaplerza, należy do sakramentaliów, które otrzymały bardzo wysoką aprobatę Kościoła. Ustanowiono święto i nabożeństwo ku jego czci.
Kaplica jest uznana jako miejsce kultu. Miało tu miejsce wiele cudów i nawróceń. Na łuku otaczającym prezbiterium wyryto słowa Maryi: „Przychodźcie do stopni tego ołtarza. Tutaj łaski spłyną na każdego, kto o nie poprosi z ufnością i żarliwością". W ołtarzu głównym, w miejscu objawień, ustawiono piękną figurę Madonny. Przedstawia Maryję stojącą na wyłaniającym się z chmur globie ziemskim. Pod Jej stopami leży pokonany wąż. Z dłoni Najświętszej Maryi Panny spływają promienie łask. Na prawej ręce posągu zawieszono złoty klucz, jako znak, że Maryja jest Strażniczką i Opiekunką tego miejsca. Głowę Królowej Niebios zdobi złota korona wysadzana perłami i diamentami oraz aureola z 12 gwiazd. Kula w dłoniach Matki Bożej symbolizuje cały świat i każdego człowieka z osobna. Posąg powstał na życzenie samej Maryi, które wyraziła w jednym z objawień. W relikwiarzu pod ołtarzem spoczywa św. Katarzyna. Jej ciało zachowało się od chwili śmierci w niezmienionym stanie. 31.05.1980 r. kaplicę odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.