Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

komunia 49W niedzielę, 8 maja 2022  grupa 50 dzieci przystąpiła do I Komunii Świętej w naszym kościele. Dzieciom w tym ważnym dniu przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii towarzyszyli rodzice, chrzestni i dziadkowie zgromadzeni w świątyni i przed nią.

Uroczystość rozpoczęła się od błogosławieństwa dzieci przez rodziców i rodziców chrzestnych przed kościołem, po czym wszyscy procesyjnie weszli do kościoła gdzie wzięli udział we Mszy św. koncelebrowanej przez 5 księży.  Mszy św. przewodniczył ks. Jan Zając – proboszcz naszej parafii a homilię wygłosił ks. Sylwester Utnik.

W poprzednich latach z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju i na świecie uroczystości te były przenoszone nawet na wrzesień czy październik. Obecnie do Pierwszej Komunii Świętej przystępuje się w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Najbardziej intensywny czas przygotowań w szkole rozpoczyna się od września. Katecheci uczą dzieci modlitw i wypełniania praktyk religijnych. Później rozpoczynają się spotkania w kościele, a przed samą uroczystością – próby.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.