bialy 38Pierwsza Komunia, a po niej - Biały Tydzień. Uroczysty strój, nabożeństwa majowe, Msza Święta, modlitwa z członkami rodziny – i to w dodatku przez cały tydzień. Tak wygląda tradycyjny polski Biały Tydzień. To 7 dni uroczystego świętowania przyjęcia Pierwszej Komunii czy też jej rocznicy. Msza w białym tygodniu jest sprawowana codziennie. Dzieci są ubrane odświętnie co wzmacnia w nich przeżywanie.

W naszym kościele zadbano, by każdy dzień Białego Tygodnia był poświęcony innemu tematowi. Dzięki temu każdy dzień Białego Tygodnia jest na swój sposób wyjątkowy.
W poniedziałek dzieci modliły się za swoich rodziców. W czasie Mszy św. ks. proboszcz pobłogosławił pamiątkowe obrazki – pamiątkę pierwszej komunii i dewocjonalia różnego rodzaju, które dzieci dostały z okazji Komunii. Po Mszy św. dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki, zrobione zostały indywidualne zdjęcia z ks. proboszczem oraz zdjęcia klasowe grupowe.