Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

dozynki 42W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na każdej Mszy św. zostały pobłogosławione zioła, kwiaty i owoce a o godz. 11.30 odprawiona została uroczysta Msza święta „Dożynkowa”. Ksiądz proboszcz Jan Zając wraz z ks. Stanisławem Wdowiakiem przywitali w drzwiach świątyni przedstawicieli osiedli Podłęże i Dzików, którzy przynieśli do kościoła kosze kwiatów, owoców i ziół.  

Ksiądz Jan Zając w trakcie homilii mówił, że nadszedł czas na świętowanie i uroczyste dziękczynienie Bogu za dary ziemi i owoce ciężkiej pracy rąk rolników, ogrodników, sadowników, będącym ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Za tą ich pracę, Panu Bogu za urodzaj i pogodę dziękowaliśmy w czasie Eucharystii. 

Na zakończenie Mszy św. ks. proboszcz Jan Zając poświęcił wieńce dożynkowe i bukiety przyniesione przez wiernych do kościoła.

Dalsza część uroczystości dożynkowych odbyła się na placu kościelnym, gdzie procesyjnie zostały niesione wieńce dożynkowe, bukiety ziół, kwiatów i owoców.

O godz. 15.00 reprezentacje osiedli Podłęże i Dzików wzięły udział w Dożynkach Miejskich, które odbyły się przed Zamkiem Dzikowskim, gdzie zaprezentowały swoje osiedla.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.