Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

jerychoW nocy z wtorku na środę 30 sierpnia w naszym kościele miała miejsce stacja „Jerycha Różańcowego” w intencji „O przebudzenie narodu polskiego w obliczu zagrożenia utraty wiary”.
Modlitwy rozpoczęły się kwadrans przed godziną 24.00 a skończyły kwadrans po 2.00. Modlitwę różańcową prowadziła Prezydent Legionu Maryi pw. Matki Bożej Róży Duchownej Pani Marta Wilk i pozostali członkowie Legionu Maryi z naszej parafii.

Siedem dni i siedem nocy trwa nieustanna, rotacyjna modlitwa w parafiach Komicjum Tarnobrzeg. Jerycha Różańcowe we wspólnocie Legionu Maryi Komicjum Tarnobrzeg odprawiane są co roku na przełomie sierpnia i września..

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.