synod 05Niedziela 4 września 2022 r. w diecezji przeżywana była jako niedziela synodalna. W tą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 wniesione zostały do świątyni w uroczystej procesji przez osobę świecką dokumenty III Synodu Diecezji Sandomierskiej. Po dojściu do ołtarza księga synodalna została umieszczona w eksponowanym miejscu w prezbiterium świątyni, a następnie odczytany został dekret biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, zatwierdzający i promulgujący Statuty Synodalne.

Uchwały synodalne zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza obowiązują od 1 sierpnia 2022 r. Treść uchwał III Synodu Diecezji Sandomierskiej można znaleźć na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej