Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

jubileusz 44W niedzielę 11 września 2022 r. w naszym kościele o godzinie 11.30 została odprawiona uroczysta Jubileuszowa Msza Święta, z okazji 50-lecia święceń kapłańskich ks. Stanisława Wdowiaka.

Doniosłą uroczystość jubileuszu ks. Stanisława swoją obecnością uświetnili licznie przybyli księża, rodzina księdza, szanowni goście, przedstawiciele tarnobrzeskich władz, szkoły, wielu instytucji, organizacji oraz przedsiębiorców działających na terenie Tarnobrzega oraz duże grono parafian, w tym parafianie z Goźlic pragnących wyrazić swą wdzięczność i uznanie w tym ważnym dla Jubilata dniu. Wśród kapłanów był też i drugi Jubilat ks. Marian Kondyser, który również obchodził 50-lecie święceń kapłańskich.

Homilię wygłosił ks. dr Waldemar Pawlik SAC Pallotyn Wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla Księży i Braci Pallotynów, który przybył na uroczystość z Warszawy.
Po uroczystej Mszy św. przybyli goście i delegacje składali Jubilatowi ks. Stanisławowi życzenia, wręczyli bukiety i kosze kwiatów. Społeczność naszej parafii wyrażała swoją wdzięczność Księdzu Jubilatowi za posługę duszpasterską, sprawowanie Eucharystii, udzielanie sakramentów świętych i jego obecność wśród nas.

Parafianie podziękowali również Księdzu Marianowi Kondyser za wszystkie lata kapłaństwa, życząc opieki Matki Bożej na kolejne lata życia.

Oprawę muzyczną i wokalną wydarzenia zapewnił Zespół „Wielowianki” z Rozalina, w którym grała na skrzypkach i śpiewała bratowa ks. Stanisława oraz dziewczęcy Chór Strażacki pod dyrekcją pani Anety Surowiec z Zakrzowa.

Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz świętych patronów na każdy dzień realizowania powołania. Niech dobry Bóg obdarza Jubilatów zdrowiem, siłami i radością.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.