Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

koronka 01Co roku 28 września, o godz.15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamieniają się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Wierzymy, że 10 minut błagania do Boga może zmienić nasze rodziny, nasze miasta i cały świat.
I w tym roku w dniu 28 września 2022 r. w ramach ewangelizacji i w związku z akcją „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata 2022” Legion Maryi poprowadził Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii koronka została odmówiona o godz. 15.00 przy Figurze Jezusa Miłosiernego na dziedzińcu Kościoła.

Legion Maryi to międzynarodowe stowarzyszenie ludzi świeckich, których celem jest głoszenie chwały Bożej, wspieranie Kościoła na polu ewangelizacyjnym i dążenie do osobistej świętości poprzez modlitwę i pracę apostolską w duchu zawierzenia i pod przewodnictwem Najświętszej Maryi Panny. Legion Maryi bierze swą nazwę od legionów rzymskich, gdyż ma być tak jak one armią niepokonaną, ale armią Maryi, której sukcesy będą zależały od niezłomnego ducha legionistów. Legion ten ma pomagać Maryi w doprowadzeniu wszystkich dusz do Chrystusa przez Maryję.

Legion Maryi nie niesie pomocy materialnej. Jego zadaniem jest troska o życie duchowe podopiecznych. W dzisiejszym świecie bardzo dotkliwym jest głód duchowy. My Legioniści kochamy Matkę Bożą i chcemy aby Ona także przez innych była znana i kochana, posiadamy coś bardzo szczególnego czym możemy podzielić się z bliźnim. Chrystus i do nas skierował przesłanie „Idźcie i głoście Ewangelię”, a Jan Paweł II dodał ”głoście Ewangelię nawet na dachach domów” . To jest rozkaz Boga, który musi być wykonany.

Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Legionu Maryi, ponieważ Chrystus:
- nie ma innych rąk poza twoimi ofiarnymi rękami,
- nie ma innych nóg jak tylko twoje do prowadzenia ludzi Jego drogami,
- Chrystus nie ma innego języka jak tylko twój do powiedzenia wszystkim ludziom, że są bardzo kochani przez Boga, że mają kochaną Matkę Niebieską, która troszczy się o każdego człowieka, jest Pośredniczką Wszelkich Łask i wszystko od Boga możemy przez Jej wstawiennictwo uprosić.

Członkostwo w Legionie Maryi pomoże Ci:
- zobaczyć w bliźnich Chrystusa i w nich Mu służyć,
- zostać człowiekiem, który wzrasta w świętości,
- pracować ramię w ramię z Maryją - Naszą Matką i Królową,
- poddać się Duchowi Świętemu,
- czynić wielkie rzeczy dla Boga i dla zbawienia dusz.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.