Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

radomysl 12W sobotni poranek pierwszego dnia października 2022 r. o godz. 9.00 z naszego kościoła wyruszył autokar z członkami Róż Żywego Różańca z dekanatu tarnobrzeskiego by wziąć udział w XII Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca w Radomyślu nad Sanem. Przewodnikiem duchowym kilkudziesięciu pielgrzymów był ksiądz proboszcz Jan Zając.

W Radomyślu na spotkanie w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia przybyli członkowie kół różańcowych z całej diecezji sandomierskiej. W diecezjalnej pielgrzymce pątnikom towarzyszyło prawie 100 księży, a rolę gospodarza pełnił ks. Józef Turoń, kustosz i proboszcz parafii.
Konferencję pt. „Z różańcem w ręku…” o godz. 10.45 wygłosił ks. Krzysztof Dzierżak wikariusz z parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, który wskazywał na potrzebę modlitwy różańcowej w życiu człowieka. Po konferencji ks. Augustyn Łyko, diecezjalny opiekun Kół Żywego Różańca poprowadził modlitwę różańcową w intencji rodzin naszej diecezji.
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. o godz. 12.00, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Wraz z nim Eucharystię sprawowali kapłani przybyli z pielgrzymami, którzy na co dzień sprawują opiekę duchową nad wspólnotami różańcowymi. Ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz na początku liturgii wezwał do odmawiania różańca w intencji pokoju na Ukrainie oraz w innych częściach świata gdzie toczy się obecnie 66 wojen. Zwracając się do zebranych licznie księży, ksiądz biskup wyraził przekonanie, że codzienna modlitwa różańcowa pomoże im wiernie wypełniać Chrystusowe powołanie.
Homilię do zebranych wygłosił ks. Grzegorz Staszczak, notariusz Kurii Diecezjalnej, który zachęcał do nieustawania w modlitwie różańcowej, pomimo że jest ona przez niektórych wyśmiewana, a nawet odrzucana. Ksiądz Grzegorz mówił, że „…po Najświętszej Ofierze Mszy św., która jest pierwszą i najbardziej żywą pamiątką naszego Pana nie ma lepszej praktyki i wspanialszej i bardziej zasługującej od różańca świętego, który jest jakby drugim upamiętnieniem męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Po Eucharystii Maryja pokazuje nam różaniec, jako modlitwę, która jest królową praktyk pobożnych…”
Przed końcowym błogosławieństwem bp Krzysztof Nitkiewicz odmówił wraz z wiernymi dziesiątek różańca świętego w intencji kapłanów i powołanych do kapłaństwa.
XII Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w Radomyślu nad Sanem zakończyła wspólna agapa.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.