Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Zks kargulakończeniem pierwszego dnia Misji Świętych w naszej parafii był Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego Słowo Boże wygłosił ks. Zbigniew Kargul – proboszcz parafii Grzegorzowice.

"…Czy szukamy Boga, czy staramy się Go odnaleźć w swoim życiu, w otaczającym nas świecie" - pytał ksiądz Misjonarz.

"On nas zawsze znajduje. Tylko, że człowiek czasami przypomina takie małe dziecko, bawiące się w chowanego, które zasłania sobie oczy i myśli że go nie widać. Zasłaniamy Boga brakiem czasu, gonitwą za majątkiem, dobrą zabawą. Zasłaniamy Boga serialami, lenistwem, nic nie robieniem. Zasłaniamy sobie oczy przed Bogiem zmęczeniem, zapracowaniem, czy też zwykłą ignorancją. I co z tego że Bóg mnie odnajduje, jak naprawdę nie chce być odnaleziony. Może jeszcze nie teraz, może później, może kiedyś. Teraz jest trochę siły, jest zdrowie - później Panie Boże. Nie mówiąc już o szukaniu Boga przeze mnie, przez Was, przez ludzi..." - nauczał ks. Zbigniew Kargul.

Na koniec zaśpiewaliśmy piękną pieśń na „Zapada zmrok”.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.