Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

kobiety 03Po Mszy Świętej wieczornej w poniedziałek 3 października 2022 r. ks. proboszcz Jan Zając poprosił o pozostanie w kościele kobiet na ich nauki stanowe. Ksiądz misjonarz Paweł Mackiewicz na spotkaniu z kobietami mówił o roli kobiety i mężczyzny w życiu rodzinnym. O roli mężczyzny, który na wzór św. Józefa ma być odpowiedzialny za żonę, dzieci, dbać o bezpieczeństwo rodziny, o jej dobrobyt. Mówił o ogromnej roli matki w życiu rodziny.

Prosił również matki, babcie aby nie wyręczały swoich synów, wnuków w obowiązkach. Mniej uczuć w wychowywaniu, więcej konsekwencji szczególnie w stosunku do synów. Bo oni mają być jak św. Józef odważni, odpowiedzialni za rodzinę – nauczał ks. misjonarz.

Drugie zagadnienie, które poruszył ksiądz misjonarz dotyczyło sfery życia małżeńskiego i wzajemnego szacunku żony i męża. Nie ma idealnych mężczyzn, dlatego należy cenić i kochać swoich mężów bo na to zasługują – mówił ks. Paweł Mackiewicz.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 199 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.