Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

ks mackiewicz 01Zakończeniem drugiego dnia Misji Świętych w naszej parafii była wieczorna modlitwa kierowana do Matki Bożej w intencji ojczyzny i Kościoła – Apel Jasnogórski. O godz. 21.00 połączyliśmy się duchowo z Jasną Górą i odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Po odśpiewaniu Apelu Słowo Boże wygłosił ks. Paweł Mackiewicz – proboszcz parafii w Rakowie.  Mówił o Maryi, matce Pana Jezusa, która modliła się wspólnie z apostołami w Wieczerniku po Jego śmierci.

Kiedy była Matka Boża to apostołowie trwali razem, wspólnie na modlitwie i nie było sporów, kłótni. A co się stało kiedy Maryja umarła? W kościół weszły spory, wśród apostołów powstały niesnaski, kłótnie.

Dlatego dopóki mamy matkę, w rodzinie jest dobrze. Nie ma sporów, kłótni, jest tak jak ma być. A co się dzieje kiedy zabraknie matki, kiedy umrze. Często zaczynają się spory między rodzeństwem, kłótnie o majątek, a wszystko kończy się rozpadem rodziny. Zabrakło matki.

Na koniec Apelu Jasnogórskiego wspólnie pomodliliśmy się odmawiając dziesiątkę różańca świętego o przywrócenie w Polsce godności kobiety.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.