Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

panowie 05W trzecim dniu Misji Świętych o godz. 7.00 została odprawiona Msza św., na której Słowo Boże wygłosił ks. Paweł Mackiewicz. Wieczorem o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Jana Zająca z udziałem ks. Zbigniewa Kargula, ks. Sylwestra Utnika i ks. Stanisława Wdowiaka. Ksiądz Misjonarz Zbigniew Kargul w wygłoszonym Słowie Bożym mówił:

„…Czasy Cowida, strach przed wirusem zamiast jakoś człowieka poruszyć, uświadomić że jest bezradny wobec niewidocznego zabójcy, zamiast zwrócić człowieka w jego bezradności w stronę Pana Boga wprowadził dyspensę od Boga, od Kościoła, od sakramentów. I choć dyspensa została odwołana to wielu ludzi potraktowało ją jako coś obowiązującego nadal…”

”…Każdy z Was jest wolny. Ze swoją wiarą możemy zrobić co się chce ale wezwanie do wiary głębokiej i mocnej myślę że trzeba usłyszeć dzisiaj bo Bóg zebrał nas – mnie i ciebie, Pan nas wzywa. Jedni nie praktykują uczestnictwa w liturgii inni nie praktykują przestrzegania Bożych przykazań. Bardzo często jedno i drugie idzie ze sobą w parze. Jak mam więc wyznać wiarę skoro nie ustami ale jak trudno potwierdzić ją życiem…”

„…Nie można być chrześcijaninem na 70 czy 50 procent. Bóg zawsze stawia przed człowiekiem propozycję - wszystko za wszystko. Moje życie za Twoje życie. Całkowita opieka za całkowite zaufanie. Bądź zimny albo gorący ale nigdy letni. Jakże często ta letniość dominuje w naszym życiu i jakże często daje znać o sobie. Kiedy dochodzimy do stwierdzenia, że Msza święta nudzi mnie, że może wyrzucimy jakieś Boże przykazanie, że przeszkadza Boże wezwanie i staje się taką zadrą dającą znać o sobie to chyba znaczy, że ostudziliśmy swoje chrześcijaństwo. Jezus Chrystus wzywa do silnej i wielkiej wiary bo tylko czyste, gorące chrześcijaństwo jest prawdziwym chrześcijaństwem. Tylko oddając Panu Bogu wszystko można wszystko od niego otrzymać…”

Po Eucharystii w kościele zostali mężczyźni, do których ks. misjonarz Zbigniew Kargul skierował Słowo Boże.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.