Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

ks kargulTak jak w poprzednich dwóch dniach Misji Świętych na zakończenie trzeciego dnia o godz. 21.00 został odśpiewany Apel Jasnogórski. Ksiądz Misjonarz Zbigniew Kargul skierował do zebranych Słowo Boże mówiąc:

„…Czy ktoś z was zebranych widział kiedyś cud? Dzisiejszy kolejny dzień naszych Misji jest bardzo dobrą okazją to rozważań o cudzie. Każdy z nas codziennie doświadcza lub przynajmniej doświadczać może cudów. Mamy je na wyciągnięcie ręki."

Człowiek zagląda w najgłębsze otchłanie oceanów, ogląda drugą stronę księżyca, spogląda w najmniejszy zakątek ludzkiego ciała a oczywistego jakoś nie potrafi dostrzec. A cuda mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki.”

„Czasami cuda czynią zwykłe słowa „Przepraszam”, „Proszę”, „Dziękuję” – nauczał Misjonarz. "Chciejmy doświadczać cudów, przede wszystkim tego największego, najważniejszego – Komunii świętej. Boga w swoim sercu. Przygotujmy serca na ten cud. Zróbmy coś aby Jezus Chrystus obecny w Eucharystii nie musiał czasami odejść ze smutkiem bo cud nam spowszedniał. Często człowiek woła do Pana Boga o cud, a z drugiej strony nie sięga po cud komunii świętej, w której Boga chce przyjąć do swojego serca, żeby Go mieć tak blisko, że bliżej już się nie da."

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.