Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

ks mackiewiczW środę 5 października 2022 r. o godz. 21.00 odśpiewany został Apel Jasnogórski, po którym ks. Paweł Mackiewicz kontynuował rozważania na temat nierozerwalności związku małżeńskiego i stwierdzeniu nieważności małżeństwa kościelnego.

Nowożeńcy podejmując wyzwania płynące z sakramentalnego małżeństwa wobec Boga i Kościoła, ślubują sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz nierozerwalność małżeńską. Miłosierny Ojciec niebieski obdarowuje swoje dzieci licznymi łaskami.

Przez Chrystusa, mocą Ducha Świętego, uświęca w sakramentach nas, ludzi, udzielając nam odpowiedniej pomocy do wypełnienia wyznaczonych zadań. Takie uświęcenie i umocnienie dokonuje się w sakramencie małżeństwa, w którym Chrystus, mocą swojego Ducha, doskonali miłość mężczyzny i kobiety i wyznacza im odpowiedzialne zadania do spełnienia w rodzinie, a przez nią w Kościele i w świecie – nauczał Misjonarz.

Poruszył również zagadnienie stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego. Bo w Kościele katolickim nie istnieje pojęcie rozwodu kościelnego. Prawo kościele dopuszcza wyłącznie stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego. Wszystko dlatego, że zgodnie z prawem kościelnym związek małżeński jest nierozerwalny. Stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego może nastąpić tylko w ściśle określonych sytuacjach w oparciu o konkretne powody, przesłanki i podstawy.

Na koniec Apelu została odmówiona dziesiątka różańca świętego za małżonków by zawsze pamiętali o świętej przysiędze małżeńskiej i o swoim powołaniu, by budowali szczęśliwe rodziny, oparte na wierze i prawdziwej miłości.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.