koniec 16Niedziela 9 października 2022 r. była ostatnim dniem Misji Świętych w naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 10.00 ks. Misjonarz Zbigniew Kargul powiedział:

„…Kończymy Misje święte i jest to dobry okres żeby spojrzeć w swoje serce, by zastanowić się czy rzeczywiście podążamy za Jezusem Chrystusem, czy w życiu w postępowaniu mamy dla Niego miejsce…”

Ksiądz misjonarz w skupił się w swoich rozważaniach na „SŁOWIE”. „…Szkoda, że dziś w naszych czasach wartość słowa maleje" – mówił Misjonarz. "Jakże często są to słowa rzucane na wiatr, bezpodstawnie bez żadnej odpowiedzialności… Jakże często nikną z codziennej mowy słowa „Proszę, dziękuję, przepraszam”. A coraz więcej jest słów, których znaczenie jest znikome, słów, które bardzo często nazywamy przerywnikami…”

„…Przez cały ten ostatni tydzień Misji świętych starałem się by były to słowa płynące z serca, choć zdaję sobie sprawę że były słowa może wygodne ale przede wszystkim chciałem żeby były to słowa, które będą obwinięte niejako w Boże błogosławieństwo. By słowo przemieniło, podnosiło na duchu, wzmacniało nadzieję, wiarę…”

Na zakończenie każdej Mszy św. ksiądz Misjonarz udzielał misyjnego błogosławieństwa.