Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

oktawa 048 listopada zakończyła się Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych – czasu szczególnej modlitwy za zmarłych. Podczas tych ośmiu dni można było uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Trzeba było wypełnić konieczne warunki – stan łaski uświęcającej, ofiarowanie Komunii św., nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Właśnie ta gorąca modlitwa jest najważniejszym darem dla zmarłych. Oni nie mogą już sobie pomóc, mogą natomiast wyprosić dla nas żyjących wiele łask u Boga.

We wtorek o godz. 18.00 na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych została odprawiona koncelebrowana Msza św., na którą rodziny zmarłych w ostatnim roku parafian przynieśli zapalone znicze.
W wygłoszonym Słowie Bożym ks. proboszcz Jan Zająć powiedział: „…Dzisiaj kiedy kończymy Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, wszystkich zbawionych, kiedy możemy po raz ostatni zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze naszych bliskich, za dusze w czyśćcu cierpiące na nowo w naszej świątyni parafialnej przywołujemy imiona i nazwiska tych, których od ostatniego listopada do dzisiaj pożegnaliśmy. Za których tu w świątyni sprawowaliśmy Mszę świętą. Ich dusze polecaliśmy Bogu a ich ciało złożyliśmy do serca Matki Ziemi aby tam oczekiwało na dzień chwalebnego zmartwychwstania…”
„…Tych których dzisiaj przywołaliśmy w naszych wypominkach modlitewnych, naszych bliskich zmarłych, którzy w minionym roku odeszli od nas przywołaliśmy do modlitwy aby im pomagać. I jeśli jeszcze Im coś brakuje aby mogli wejść do chwały zbawionych, to chcemy im to dzisiaj ofiarować. Chcemy ofiarować Im uzyskując odpust zupełny aby mogli być uwolnieni z czyśca i wejść do radości zbawionych w niebie…” – mówił ks. Jan Zając.
Na zakończenie Eucharystii ks. proboszcz Jan poświęcił przyniesione przez rodziny zapalone znicze, które następnie zostały zaniesione na groby zmarłych bliskich na cmentarz.


„Świętą i pobożną rzeczą jest modlić się za zmarłych”

Odzwiedzający

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.