Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

chor 09We wtorek  dniu 22 listopada 2022 r. Kościół katolicki obchodził wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Według tradycji Cecylia, mieszkanka Rzymu, ślubowała dziewictwo z miłości ku Chrystusowi i poniosła śmierć za wiarę.

W naszym kościele Mszę św. koncelebrowaną o godz. 18.00, której przewodniczył ks. Jan Zając uświetnił swoim śpiewem chór tarnobrzeski pod kierownictwem Pani Anety Surowiec.

Ks. Jan Zając w wygłoszonym kazaniu powiedział: „…Dzisiaj kiedy obchodzimy wspomnienie świętej Cecylii dziewicy i męczennicy, wyjątkowej patronki, bo tej  która zdobyła dwie korony: białą koronę czystości i czerwoną koronę męczeństwa. Ona jest dla nas tak bliska i tak miła, bo jest patronką śpiewu i muzyki kościelnej. Jest patronką tych, którzy animują śpiew w kościele, którzy w salkach czy salach ćwiczą wiele godzin aby później w liturgii czy w koncertach pięknie się nie tylko zaprezentować ale by swoim pięknym śpiewem nie tylko ubogacić liturgię ale również ubogacać to nasze życie. Przepiękny śpiew jakże potrafi nas uskrzydlać, wznosić ku niebu i za to dzisiaj dziękujemy w sposób szczególny naszemu Chórowi Tarnobrzeskiemu. Cieszymy się bardzo, że dzisiaj jesteście z nami, że dzisiaj upiększacie tą liturgię tu w tym kościele pw. Miłosierdzia Bożego…”

Na zakończenie Mszy św. ks. proboszcz Jan Zając życzył Chórowi Tarnobrzeskiemu, by Ich życie było piękne, śpiewające, życie które prowadzi do Boga i innym wskazuje drogę. Życzył by święta patronka Cecylia wypraszała dla Nich potrzebne łaski.

Chór Tarnobrzeski, który pięknie zaśpiewał  w naszym kościele w dniu Ich święta został nagrodzony przez uczestników Mszy św. gromkimi brawami.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.