ur nieszporyKoniec roku to czas podsumowań. Szczególnym momentem do uczynienia tego są nieszpory w sylwestra celebrowane w naszym kościele o godz. 17:30. Nieszpory były połączone z modlitwą przebłagalną i wynagradzającą za wszelkie zło, które miało miejsce w kończącym się roku, jak również z prośbą o błogosła-wieństwo na nowy rok.

Na początku modlitwy ks. proboszcz Jan Zając powiedział o śmierci Papieża Benedykta XVI, który zmarł w ostatnim dniu 2022 r. w Watykanie. „…Zmarł wielki teolog, wielki człowiek, człowiek wielkiej pokory, mądrości, miłości do Boga, do kościoła, do drugiego człowieka." - mówił ks. Jan

"...Zgromadziliśmy się tu dzisiaj w tej świątyni aby przepraszać, aby dziękować za miniony rok i prosić Boga o Jego błogosławieństwo na nowy 2023 rok. Pragniemy w sposób szczególny podziękować za wydarzenia zbawcze w naszej rodzinie parafialnej. Wyszliśmy z ręki Pana Boga i do niego zdążamy. Każdego dnia naszego życia przybliżamy się do spotkania osobistego z Panem Bogiem.”
Tradycyjnie ksiądz proboszcz Jan Zając podał ile osób przystąpiło do sakramentów świętych i ile odeszło do Pana w minionym roku.
Sakrament chrztu otrzymało 35 dzieci. Do sakramentu I Komunii Świętej przystąpiło 50 dzieci. Do stanu małżeńskiego wstąpiło 7 par. W 2022 roku nie było uroczystości bierzmowania.
W 2022 r. odeszło do Pana 21 osób z naszej parafii.
Po uroczystych nieszporach została odprawiona ostatnia w 2022 roku Msza św.