proboszcz 23W poniedziałek 27 lutego 2023 roku po Mszy Świętej o godzinie 18:00 obchodziliśmy jubileusz 10-lecia objęcia naszej parafii przez księdza proboszcza Jana Zająca. Kwiaty wraz z serdecznymi życzeniami na ręce Jubilata złożyli ks. Stanisław Wdowiak i przedstawiciele grup parafialnych.

Objęcie parafii przez ks. Jana Zająca odbyło się 27 lutego 2013 roku, w której służbę Bogu i ludziom pełnił przez 10 lat.

Długo by wymieniać co zmieniło się w naszej parafii podczas pełnienia funkcji proboszcza przez naszego Jubilata. Każdy z nas najlepiej sam to oceni a wygląd Naszej Świątyni, Domu parafialnego i otoczenia to świadectwo wspaniałej gospodarności i mądrego postrzegania spraw, które nie umknęły oku naszego Jubilata. Za to właśnie dziś składali Szanownemu Jubilatowi serdeczne Bóg Zapłać wdzięczni parafianie, mówiąc:

„…Pan Jezus powołał Ciebie do naszej Parafii byś prowadził nas Drogą Prawdy Ewangelii. 10 lat jest jak jeden dzień. Pragniemy podziękować Ci za Twoją posługę jako Ojca naszej Parafii, za każdą odprawioną Mszę św., za sakramenty, którymi dotknąłeś naszych serc i dusz. Twój uśmiech rozpromieniał niejedno stroskane serce więc my z sercem otwartym pragniemy życzyć Ci wytrwałości w głoszeniu Dobrej Nowiny oraz niezachwianej ufności w Boże miłosierdzie.
Niech Duch Święty obdarza Cię swoimi darami – duchem mądrości i rozumu, duchem rady i męstwa, duchem wiedzy i bojaźni Bożej – aby Twoja praca duszpasterska przynosiła obfite owoce. Niech nasza Parafia będzie dla Ciebie domem a parafianie rodziną.”