szkola 02W poniedziałek 4 września 2023 r., po dłuższej niż zazwyczaj przerwie wakacyjnej, dzieci i młodzież wróciły do szkół. Jak co roku rozpoczęcie roku szkolnego uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9 zainicjowała Msza św. o godzinie 8:00, którą odprawił ks. proboszcz Jan Zając.

Na początku eucharystii ksiądz proboszcz powiedział: ”…Cieszymy się, że możemy wspólnie razem wraz z Dyrekcją naszej szkoły, z nauczycielami, wychowawcami, naszymi rodzicami, babciami, dziadziusiami spotkać się na Mszy św. aby dziękować Panu Bogu za już minione wakacje i prosić o Boże błogosławieństwo na ten nowy rok szkolny, który dopiero dzisiaj rozpoczynamy. Rozpoczynamy ten kolejny rok szkolny od spotkania z Panem Bogiem podczas eucharystii. Prośmy o potrzebne łaski abyśmy nie tylko zdobywali wiedzę ale potrafili tą wiedze przełożyć na nasze życie i nasze postępowanie. Modlitwą obejmijmy wszystkich naszych nauczycieli, wychowawców, katechetów. Prośmy o światło i pomoc Ducha świętego na ten czas naszego nauczania, kształcenia się, wychowywania”.
Po Mszy św. uczestnicy modlitewnego spotkania udali się do naszej osiedlowej szkoły podstawowej na oficjalne, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.