legion czestochowaW nocy 8/9 września 2023 r. z piątku na sobotę o północy sprzed naszego kościoła wyruszyła autokarowa pielgrzymka Legionu Maryi na Jasną Górę. Uczestnikami pielgrzymki, której duchowym przewodnikiem był proboszcz ks. Jan Zając było Prezydium Legionu Maryi pw. Matki Bożej Róży Duchownej z naszego kościoła i członkowie Legionu Maryi z Kurii Tarnobrzeg. „Wierni dziedzictwu św. Jana Pawła II” takie było hasło 29. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Legionu Maryi na Jasną Górę.

W sobotę, 9 września godz. 9.00 odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnej Góry, w której uczestniczyli Legioniści z całej Polski niosąc swoje legionowe sztandary. Zwieńczeniem corocznej pielgrzymki była Msza św. o godz. 11.00 na Szczycie Jasnej Góry pod przewodnictwem bpa Romana Marcinkowskiego – krajowego opiekuna Legionu Maryi z ramienia Konferencji Episkopatu Polski.

Po uroczystościach na Jasnej Górze pielgrzymi dziękując za kolejny rok służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, rozmodleni i rozśpiewani o godz. 18:00 wrócili do Tarnobrzega.