Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

adoracja 07W ramach przygotowania do uczczenia uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata podejmowane są w parafiach 24-godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu. Od 1998 roku Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów podejmują w swoich parafiach ten trud, aby wraz ze Wspólnotami w Polsce, upraszać łaski dla siebie, parafii oraz wynagradzać Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi.

W naszym kościele w piątek 6 października 2023 roku Mszą świętą o godz. 18:00 rozpoczęła się taka 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach Ogólnopolskiej Całodobowej Nowenny Adoracyjnej Wspólnot Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów. Eucharystii przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Wojciech Ciupak. We Mszy świętej uczestniczył również ks. proboszcz Jan Zając, ks. Sylwester Utnik oraz ks. Stanisław Wdowiak, który posługiwał w konfesjonale. W czasie całodobowej adoracji na ołtarzu znajdowały się relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque – francuskiej wizytki i mistyczki znanej przede wszystkim z propagowania nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, objawionego jej w widzeniach przez Jezusa Chrystusa. Na Mszę św. rozpoczynającą adorację przybyły wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z dekanatu tarnobrzeskiego, które czynnie włączyły się w uświetnienie liturgii.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.