Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

msza 08W piątek 6 października o godz. 24:00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył Ojciec Janusz Maria Andrzejewski OP - opiekun Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Ojciec Janusz nawiązał w swoim kazaniu do sobotniego święta Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Mówił o sile modlitwy różańcowej, do odmawiana której nawoływała sama Maryja podczas wielu swoich objawień kiedy dała obietnicę, że kto będzie się modlił w taki sposób, będzie ocalony i ocali świat od nieszczęść spowodowanych przez grzech.

Wspomniał, że Święty Jan Maria Vianney mawiał, że jedno „Zdrowaś Maryjo” wypowiedziane dobrze i z wiarą, potrząsa całym piekłem. Ojciec Janusz mówił również, że modlitwa różańcowa nie powinna być odmawiana w pośpiechu bez rozważania o życiu Pana Jezusa, bo modląc się na różańcu oddajemy się w obronę Najświętszej Maryi Panny w momencie niebezpieczeństwa. A oddając się w opiekę Maryi pozwalamy Jej zanieść nas przed Tron Boga. Modląc się na różańcu, przyzywamy Jej wstawiennictwa i razem z Nią wypowiadamy słowa modlitwy, razem z Nią uwielbiamy Boga - nauczał Ojciec Janusz. Po Eucharystii w dalszym ciągu trwała adoracja Najświętszego Sakramentu która zakończyła się Mszą św. wieczorną o godz. 18:00.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.