Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

wlostow 20W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej o godz. 8:00 członkinie Róż Żywego Różańca z naszej parafii wraz z księdzem proboszczem Janem Zającem wyjechały do Włostowa na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca.
Na diecezjalną pielgrzymkę wraz ze swoimi parafianami przybyło kilkudziesięciu księży. O godz. 9:00 pielgrzymów przywitał i podziękował za przybycie ks. Augustyn Łyko, diecezjalny opiekun Kół Żywego Różańca, a po nim ks. kan. Paweł Goliński, proboszcz parafii we Włostowie opowiedział o życiu bł. Wincentego Kadłubka – patrona diecezji.

Konferencję formacyjną pt. „Maryja wzorem i Matką powołań” wygłosił ks. Krzysztof Dzierżak - wikariusz z parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego z Nowej Dęby. Mówił o wielkiej sile modlitwy różańcowej, zwracając uwagę na potrzebę modlitwy różańcowej w intencji kapłanów, zachęcając równocześnie do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich dla naszej diecezji. Po konferencji ks. Augustyn Łyko wraz z siostrą zakonną poprowadził modlitwę różańcową w intencji nowych powołań w rodzinach i wspólnotach.
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył biskup pomocniczy senior Edward Frankowski. W wygłoszonej homilii ksiądz mówił o błogosławionym Wincentym Kadłubku – patronie naszej diecezji oraz bł. Paulinie Jaricot, założycielce Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Kół Żywego Różańca. Mówił o szczególnie trudnej sytuacji Kościoła i ludzi wierzących, która wymaga zwrócenia się o pomoc do Matki Najświętszej poprzez jest odmawianie różańca.
Na zakończenie Mszy św. odmówiono akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, a po jej zakończeniu uczestnicy diecezjalnej pielgrzymki udali się na plac przed plebanią, gdzie odbyła się wspólna Agapa.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.