posw medalikow 12W poniedziałek 8 grudnia  w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy Świętej o godz. 18.00 miał miejsce kolejny etap przygotowania do Pierwszej Komunii św. dzieci z klas drugich naszej parafii. Ksiądz Proboszcz Jan, który przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej poświęcił medaliki, a rodzice  uroczyście wręczyli je dzieciom, aby były dla nich drogowskazem na drodze życia.

Rodzice przekazali swoim dzieciom medalik, który jest symbolem wiary. Jest to znak przynależności do Boga, do Bożej Matki.
Na zakończenie obrzędu poświęcenia medalików ks. proboszcz skierował słowa do rodziców, mówiąc jak wielką rolę w przegotowaniu do I Komunii św. odgrywa ich postawa, a zwłaszcza zaangażowanie w życiu religijnym. Prosił aby rodzice dopilnowali, by ich dzieci zawsze nosiły medaliki, by darzyły je czcią i szacunkiem, nie ze względu na ich wartość materialną, ale ze względu na ich znaczenie w życiu religijnym człowieka.
Nabożeństwo zakończyło się losowaniem figurki Matki Bożej Niepokalanej, którą wylosowana dziewczynka wzięła do domu, by ją na następny dzień przynieść na Mszę św. roratnią.