W niedzielę 15 września 2024 roku pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami przyszli na Mszę św. o godz. 10:00 ze swoimi plecakami wypełnionymi przyborami szkolnymi. Taka Msza ma miejsce tylko raz w ciągu ośmiu lat nauki w szkole podstawowej. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. proboszcz Jan Zając z udziałem ks. wikariusz Sylwestra Utnika.

Na zakończenie Mszy św. ksiądz proboszcz Jan poświęcił plecaki pierwszoklasistom, które dzielnie trzymali w swoich dłoniach lub na plecach, by jak najlepiej służyły im w zdobywaniu wiedzy.

Ksiądz proboszcz Jan życzył wszystkim uczniom klas pierwszych by rozwijali swoje pasje i umiejętności, aby pilnie uczyli się zdobywając jak najwięcej wiedzy, mieli wielu kolegów i koleżanek, pokochali swoją szkołę, poznawali życie i działalność Pana Jezusa i pogłębiali swoją wiarę.

Życzył by wspaniałe wyniki w nauce, życzliwi koledzy i koleżanki oraz dumni rodzice byli sprawiedliwą zapłatą za trud nauki podejmowany przez nich każdego dnia.