W niedzielę 6 października 2024 roku we Mszy św. o godz. 10:00 uczestniczyły dzieci, wraz ze swoimi rodzicami, które w tym roku katechetycznym przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Ksiądz proboszcz Jan Zając, który przewodniczył eucharystii, na jej zakończenie poświęcił różańce, które następnie rodzice  uroczyście wręczyli swoim  dzieciom.

Ksiądz proboszcz zachęcał dzieci i rodziców do regularnej modlitwy różańcowej w domach oraz do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych w kościele. Przypomniał, że Matka Boża w Fatimie zachęcała do tej modlitwy właśnie dzieci. Bo różaniec to prosta, przepiękna modlitwa ucząca dzieci przeżywania wraz z Maryją wydarzeń z życia Jezusa, którego mają przyjąć w po raz pierwszy wtedy kiedy będą w pełni uczestniczyć w Ofierze Mszy Świętej.