baranki caritas40 tysięcy baranków wielkanocnych z białej czekolady  przygotowała Caritas Diecezji Sandomierskiej w ramach tegorocznej  Jałmużny Wielkopostnej. Baranki można kupić w każdej parafii także i w naszej. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz, z którego Caritas organizuje wakacyjny wypoczynek dzieci z rodzin ubogich.

Ojciec św. Jan Paweł II w Orędziu na Wielki Post 2004 roku napisał m.in.: „Jezus kochał dzieci i patrzył na nie z upodobaniem, cenił bowiem ich prostotę i radość życia, ich spontaniczność i pełną zachwytu wiarę. Dlatego chce, aby wspólnota otwierała przed nimi ramiona i serce jak przed Nim samym: "

Włóżmy do koszyczka wielkanocnego baranka z Caritas,

który będzie symbolizował, że jesteśmy otwarci na potrzebujących i sprawy drugiego człowieka nie są nam obce.