str abstynWe wtorek 12 maja 2015 r. dzieci pierwszo-komunijne uczestniczyły w nabożeństwie majowym a potem we Mszy św., na której złożyły swoje przyrzeczenia abstynenckie – jako szczególny dar ofiarowany Panu Jezusowi z okazji I Komunii Świętej.

Postępowanie i zachowanie dzieci w dużej mierze jest uwarunkowane postawą dorosłych. W początkowym okresie rodzice i katecheci są jakby stróżami wierności tego abstynenckiego przyrzeczenia. Dorośli obserwują dziecko w domu i powinni mieć świadomość, z kim się ono spotyka, w jakim środowisku przebywa i co robi w wolnym czasie. W tej kwestii odpowiedzialność rodziców jest największa. Natomiast Katecheci pomagają spojrzeć na to przyrzeczenie od strony wierności i miłości względem Pana Boga. Zachowywanie tej deklaracji służy przede wszystkim samemu dziecku.

Odwiedza nas 135 gości oraz 1 użytkownik.