Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

orszak

W święto Trzech Króli po raz piąty ulicami Tarnobrzega przejdzie Orszak Trzech Króli.
Orszak, który wyruszy z naszego kościoła poprzedzi Msza św. o godz. 10.00. Korowody z poszczególnych parafii spotkają się w południe na Placu Bartosza Głowackiego.  Na placu nastąpi wspólny pokłon Bożej Rodzinie, odmówienie modlitwy Anioł Pański, wspólne kolędowanie i wysłuchamy koncertu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym barwnym i radosnym orszaku.

Dzień Objawienia Pańskiego, Święto Epifanii, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym – należy do jednych z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół (III wiek w Kościele Wschodnim oraz IV wiek w Kościele Zachodnim). Święto zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas wydarzenie opisane w Ewangelii Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami lub Magami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło. Po ponad pięćdziesięciu latach przerwy, od 2011 roku jest to w Polsce znowu dzień wolny od pracy, podobnie jak i w wielu innych krajach, np. we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Szwecji, Finlandii, Austrii czy Szwajcarii.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.