Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

jaselka 2016 39W niedzielę w święto Chrztu Pana Jezusa, które zamyka okres świętowania Bożego Narodzenia, po Mszy św. o godz. 10.00 mieliśmy możliwość obejrzenia pięknych Jasełek. Wykonawcami Jasełek byli uczniowie naszej osiedlowej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana  Pawła II, których do wystąpienia w widowisku przygotowywały Panie nauczycielki, przy dużym zaangażowaniu i pomocy rodziców oraz dziadków.

 

W Jasełkach uczestniczyło 17 uczniów, którzy stworzyli niepowtarzalne widowisko słowno-muzyczne, pełne humoru, dynamiki i skocznej muzyki. Nie było widać żadnej tremy u naszych młodych artystów wręcz przeciwnie. Szkoda, że brakowało przestrzeni podczas występu bo na pewno aniołki dałyby nam pokaz swoich umiejętności tanecznych. I nie tylko one. Bo i diabełki były pełne werwy i zapewne one też by pofiglowały. Za ten piękny występ dzieci otrzymały gorące brawa od licznie zgromadzonej widowni a od naszych parafialnych duszpasterzy słodkości.  

 

Mamy nadzieję, że jasełka uczniów naszej osiedlowej szkoły znajdą uznanie w oczach komisji w XIV Rejonowym Przeglądzie Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych w Tarnobrzegu, który odbędzie się jutro, tj. 11 stycznia w Sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury, ul. Słowackiego 2 w Tarnobrzegu od godz. 9.00. Komisja ta wytypuje zespoły do XIV Rejonowego Przeglądu Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych Diecezji Sandomierskiej, który odbędzie się 15 stycznia o godz. 9.30 w Sandomierzu.

 

Życzymy sukcesów na przeglądzie bo ogrom pracy jakie dzieci włożyły w przygotowanie się do swoich ról, a pozostali do przygotowania dekoracji,  kostiumów i rekwizytów zasługują na pokazywanie ich większej publiczności.
Nieskromnie przypomnimy, że Jasełka wystawiane przez uczniów naszej osiedlowej szkoły przez ostatnie 2 lata były nominowane do diecezjalnych przeglądów w Sandomierzu.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.