kalwariaW piękny słoneczny świt przy zamówionej pogodzie o godz. 6.00 wyruszyła w drogę grupa 30 pielgrzymów z ks. Janem Zającem w kierunku Kalwarii Pacławskiej. Po drodze wstąpiliśmy do Bazyliki Zwiastowania NMP w Leżajsku, gdzie jeden z Ojców Bernardynów w sposób niezwykle barwny opowiedział nam historię sanktuarium w Leżajsku i trochę swojej życiowej drogi.

Kolejny etap naszej podróży, na którym zatrzymaliśmy się dłużej to był Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie - jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Podziwialiśmy znakomicie wyposażone wnętrza mieszkalne oraz niezwykle interesującą kolekcję pojazdów konnych. Przeszliśmy się przez stary, malowniczy park w którym zwiedziliśmy storczykarnię. Potem obiad w Rynku i dalej w drogę do Kalwarii Pacławskiej. W Kalwarii Pacławskiej ks. Jan Zając odprawił Mszę św. w Sanktuarium kalwaryjskim. W  Sanktuarium, w którym wraz z kultem Męki Pańskiej w klasztornym kościele odbiera swój kult cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Przekroczyliśmy również znajdującą się tam Bramę Miłosierdzia. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy Cudownym Źródełku i kilku kapliczkach. Po dłuższym postoju w Przemyślu wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.