jozefczykJak już informowaliśmy w poniedziałek, 20 czerwca 2016 roku o godz. 21:37 odszedł do Domu Ojca po 44 latach kapłańskiej posługi w 70 roku życia Ksiądz Michał Józefczyk.
Pogrzeb Świętej Pamięci ks. prał. Michała odbędzie się w czwartek (23 czerwca 2016 r.) o godzinie 13.00.
Urodził się 29 września 1949 r. w Krościenku Wyżnym jako syn Stanisława i Karoliny z domu Glazar. W latach 1966-1972 kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 czerwca 1972 r. w Miejscu Piastowym koło Krosna z rąk abpa Ignacego Tokarczuka. Posługę duszpasterską sprawował kolejno w Górnie, Pstrągowej koło Czudca, Dubiecku, Piątkowej należącej do parafii Tarnawka, w Dzikowcu i Lipnicy.

W dniu 8 maja 1979 r. został skierowany do Tarnobrzega w celu organizacji życia duszpasterskiego na nowo budowanym Osiedlu nr 4. Pierwszy kościół na jego terenie zbudował w nocy z 25 na 26 maja 1979 r. Rok później na tym terenie został ustanowiony samodzielny ośrodek duszpasterski. Dekretem Biskupa Przemyskiego powstała Parafia otrzymała wezwanie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W krótkim czasie zainicjował budowę murowanego (obecnego) kościoła, który w ciągu kilku lat został zbudowany i oddany do użytku wiernych. W niedzielę, 26 czerwca 2016 r. przypada 31 rocznica jego poświęcenia, zaś 23 maja 2016 przeżywaliśmy 12 rocznicę konsekracji.

Ks. Michał zasłynął jako budowniczy wielu kościołów. Za budowę kościoła parafialnego MBNP był prześladowany przez ówczesne władze. Jako pierwszy proboszcz tej parafii przyczynił się do jej zaistnienia w obecnym kształcie. Swoją troską obejmował nie tylko sprawy materialne kościoła, ale przede wszystkim dobro duchowe powierzonych mu parafian. Zainicjował działalność wielu wspólnot, stowarzyszeń i innych organizacji zatroskanych o drugiego człowieka w wymiarze fizycznym, intelektualnym i duchowym.

Za swoją działalność na niwie duszpasterskiej i społecznej wielokrotnie wyróżniany i odznaczany. O swoich nagrodach nie lubił wspominać, zazwyczaj mawiał, że największą nagrodą za udzielone wsparcie jest uśmiech dziecka, człowieka potrzebującego pomocy, chorego, a swoją nagrodę otrzyma on w Niebie.

Ks. Michał był prawdziwym kapłanem, kapłanem według Serca Bożego.

źródło: http://www.serbinow.sandomierz.opoka.org.pl