Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

30 dni 03W 30-ty dzień od śmierci śp. Ks. Prałata Michała Józefczyka o godz. 19.00 została odprawiona uroczysta koncelebrowana Msza św. z udziałem kilkunastu księży z dekanatu tarnobrzeskiego.  Ks. proboszcz Jan Biedroń, który przewodniczył we Mszy św. kolejny raz oddał cześć swojemu wielkiemu poprzednikowi.

Podkreślił ogromne zasługi ks. Michała dla miasta, społeczeństwa oraz wielką wiarę i miłość do Boga i ludzi. Podziękował wszystkim za ofiarę Mszy św. i modlitwę za ks. Michała. Po Mszy św. zaprosił wszystkich do Kaplicy Wszystkich Świętych na cmentarzu w Sobowie. Przed kościół zostały podstawione autokary, które przewiozły chętnych do Kaplicy. W Kaplicy została odmówiona modlitwa różańcowa a po niej odśpiewany Apel Maryjny. Na zakończenie modlitw w 30-ty dzień od śmierci Prałata Michała Józefczyka wszyscy zebrani wraz z proboszczem Janem Biedroniem, dziekanem Adamem Markiem i naszym wicedziekanem Janem Zającem przeszli pomodlić się przy grobie proboszcza Michała Józefczyka.

 

Nauka Kościoła katolickiego nic nie mówi na temat ofiarowania Mszy za zmarłych w 30. dzień. To jest tylko tradycja, która bierze swój początek z bardzo dawnych czasów i która utrwaliła się wśród wiernych. Liczba 30 ma symbolicznie - biblijne znaczenie. W Kościele katolickim przyjęta jest tradycja odprawiania Mszy św. za zmarłych w 30. dniu po śmierci. Liczba ta ma znaczenie biblijne jeszcze ze Starego Testamentu, bo właśnie 30 dni naród izraelski opłakiwał Mojżesza, wielkiego proroka, który wywiódł swój naród z niewoli egipskiej i któremu Bóg dał Dekalog.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 234 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.