Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

logo sdmDzisiaj środę 20 lipca 2016 r. w godzinach 18.00-19.00 przybędzie do nas młodzież z Francji. Zapraszamy wszystkich do wspólnego powitania pielgrzymów, którzy przyjeżdżają na Światowe Dni Młodzieży. Zaplanujmy swój czas na spotkanie z pielgrzymami z Francji.
Program pobytu młodych w parafii i w mieście znajduje się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej naszej parafii i w ostatniej gazetce parafialnej „Promień Miłosierdzia”.


Pielgrzymi spędzą w poszczególnych diecezjach kraju pięć dni (20-25 lipca), poprzedzających centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży, które z udziałem papieża Franciszka odbędą się od 26 do 31 lipca w Krakowie a tematem będzie fragment z Ewangelii wg Świętego Mateusza: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”(Mt 5,7).

 

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) to spotkanie katolickiej młodzieży z całego świata, by wspólnie się modlić i wspierać w wierze. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Jana Pawła II w 1985 r. i odbywa się co 2-3 lata w wybranym miejscu na świecie ciesząc się ogromnym zainteresowaniem młodych. Podczas ŚDM Papież głosi Słowo, które młodzież wracająca w swoje rodzinne strony przekazuje dalej.

 

Wyjazd na ŚDM to dla młodych nie tylko możliwość poznania obcego kraju i nawiązania kontaktu z innymi młodymi katolikami z całego świata. To również czas rekolekcji, które pomagają podejmować często najważniejsze życiowe decyzje.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.