Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

sdm zamek 34Najpierw rano w Kościele OO. Dominikanów młodzież z Francji wzięła udział w Jutrzni a bezpośrednio po porannym nabożeństwie w kościele pielgrzymi pojechali nad Jezioro Tarnobrzeskie, gdzie przez kilka godzin czynnie wypoczywać nad wodą i modlić się. O godz. 17.00 w kościele Dominikanów młodzież z Francji modliła się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Dzikowskiej.

Następnie przy pomniku Bartosza Głowackiego usłyszeli krótką historię Bartosza Głowackiego. W barwnej procesji, ze śpiewem i muzyką przeszli do Zamku Tarnowskich. Tam obejrzeli widowisko artystyczne przypominające historię Tarnobrzega, a dokładniej moment przekazania przez rodzinę Tarnowskich obrazu Matki Boskiej Dzikowskiej Dominikanom. Uroczystość uświetnił tarnobrzeski chór. Cudowny obraz Matki Boże Dzikowskiej na Dziedzińcu Zamkowym został uroczyście przekazany przez Strażaków młodzieży z Francji. I znów procesyjnie z obrazem niesionym na czele procesji barwny orszak przeszedł z Dziedzińca Zamkowego na tył zamku do parku na Mszę św. Czynny udział w posłudze do Mszy św. pełnili ministranci z naszego kościoła. Po Eucharystii, której przewodniczył biskup z Francji rozpoczął się piknik rodzinny z występami. A drugi dzień pobytu młodzieży z Francji zakończył Apel Jasnogórski.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 204 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.