Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

sdm msza dzikow 54W piątek – trzeci dzień pobytu młodzieży z Francji w naszym mieście. Rano pielgrzymi pojechali do Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie by zwiedzić obóz koncentracyjny. Zaplanowano powrót na około godz. 16:00. Ale jak to z planami bywa legły w gruzach.

Wszystko przeciągnęło się w czasie stąd ks. Jan Biedroń – proboszcz parafii pw. MBNP na Serbinowie punktualnie o godz. 19.00 rozpoczął Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta.

Droga Krzyżowa poprowadzona przez ks. proboszcza Jana Biedronia i młodzież zaprowadziła nas do naszego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Dzików. Tam na uczestników Drogi Krzyżowej oczekiwali już goście z Francji. Po dotarciu do Kościoła Stacyjnego wszyscy razem przeszli przez Bramę Miłosierdzia by uzyskać odpust zupełny. W godzinie Apelu Jasnogórskiego rozpoczęła się w naszym kościele Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. biskup Michel Dubost z diecezji Evry we Francji i licznie zgromadzeni księża różnych narodowości.

Oprawę muzyczną Eucharystii przygotowała młodzież, zaś na organach grał Michał Marek – nasz młody student. Msza św. odprawiona została w dwóch językach – polskim i francuskim. Klimat spotkania modlitewnego niepowtarzalny, radosny a zarazem modlitewny. Ksiądz biskup wprowadził podczas Eucharystii bardzo ciepły, przyjacielski klimat. Podkreślił serdeczność i wielką gościnność z jaką młodzież i księża z Francji zostali przyjęci w Tarnobrzegu. Po Mszy św. długo jeszcze przed naszym kościołem słychać było rozmowy w różnych językach a zmęczenie całego dnia jakoś uleciało od uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.