msza dzikowW słoneczną niedzielę 24 lipca 2016 r. w parafiach, które gościły pielgrzymów z Francji, odprawione były Msze święte - w naszym kościele o godz. 11.30. Przed Mszą św. rodziny, które gościły pielgrzymów i młodzież z Francji zrobiły sobie sesję fotograficzną. Widać było, że pielgrzymi czują się u nas bardzo dobrze i swobodnie. Nauczyli się też wielu polskich słów i odwrotnie.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. proboszcz Jan Zając, zaś kazanie wygłosił ks. Mirosław Gajewski a przetłumaczył na język francuski ks. Sławomir, który był na misji we Francji. Przed Eucharystią i w jej trakcie dwóch członków OAZY uświetniło uroczystość swoją muzyką i śpiewem a dopełnieniem występów młodzieży był występ Izabeli, która po Mszy św. zagrała na skrzypcach.

Na Msz św. udzielono sakramentu chrztu dziewczynce, zaś błogosławieństwo na zakończenie Mszy św. było udzielone relikwiami św. Jana Pawła II, które następnie można było ucałować.

Ks. Jan przedstawił księży z Francji, zwracając uwagę wszystkich na księdza z Madagaskaru. Ksiądz misjonarz z Madagaskaru Henryk Sawarski (machowianin), który gościł u nas 10 lipca prosił, że jeśli na Światowe Dni Młodzieży 2016 przyjedzie ksiądz z Madagaskaru to aby przyjąć go tak serdecznie jak i jego. Tak też uczyniliśmy i nie tylko w stosunku do księdza pochodzącego z Madagaskaru ale do wszystkich, którzy gościli w naszej parafii.