logo sdmZ naszej diecezji w spotkaniu młodych w Krakowie bierze udział ponad 2 tys. młodych. Pierwsze grupy wraz z bp Krzysztofem Nitkiewiczem i bp seniorem Edwardem Frankowskim uczestniczyły w Mszy św. inaugurującej spotkanie na Błoniach. Mimo lekkiego deszczu wszyscy poczuli niesamowitą atmosferę spotkania.

Pierwsze grupy młodych wyjechały z parafii już w poniedziałek wieczorem, inne dołączały do nich w Krakowie od wtorkowego południa. Po rejestracji i odebraniu pakietów pielgrzyma, trzeba było odnaleźć miejsce kwaterunku.

Potem wszyscy ruszali na zwiedzanie Krakowa i na spotkania z innymi grupami młodych, które niemal zdominowały Kraków. Na Błoniach została odprawiona Msza św. inaugurująca Światowe Dni Młodych. Pomimo, iż padał deszcz, wcześniej przeszła burza, to młodym zupełnie nie przeszkadzało, uzbroili się bowiem w kolorowe płaszcze przeciwdeszczowe.
Dobre miejsce w przypadku deszczu znaleźli pielgrzymi z Tarnobrzegu – usadowili się pod zwyżką dziennikarską. Pielgrzymi z Tarnobrzegu mieszkają w Radoczy koło Wadowic.

W środę rozpoczynają się spotkania na katechezach prowadzanych w grupach językowych przez kilkudziesięciu biskupów z całego świata. W grupie biskupów głoszących katechezy do Polaków jest bp Krzysztof Nitkiewicz.

źródło: www.diecezjasandomierska.pl