Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

logo sdmW drugim dniu Światowych Dni Młodzieży do Polski przyleci Papież Franciszek. Spotka się z prezydentem RP Andrzejem Dudą i polskim władzami. Samolot z Papieżem Franciszkiem wyląduje na podkrakowskim lotnisku w Balicach ok. godz. 16. Powitają go prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.


Na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu papież spotka się z władzami państwowymi: prezydentem, premier Beatą Szydło, ministrami i korpusem dyplomatycznym. W sali "Pod ptakami" odbędzie się rozmowa Franciszka z prezydentem Dudą.
Papież, w katedrze na Wawelu, spotka się z polskimi biskupami. Zgodnie z jego życzeniem, ten punkt wizyty będzie miał charakter zamknięty.

 

W trakcie pobytu w Polsce papież będzie mieszkał w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich i być może już dziś, nie bacząc na zmęczenie podróżą, stanie w słynnym oknie papieskim, z którego wielokrotnie dialog z wiernymi prowadził Jan Paweł II.

 

Zanim jednak uczestnicy ŚDM zobaczą papieża, będą mogli od rana uczestniczyć w przygotowanych dla nich katechezach. W 260 różnych miejscach w Krakowie i okolicy będzie je głosić 311 biskupów w 33 językach. Pielgrzymi będą mogli słuchać skierowanych do nich słów, wziąć udział w mszy św. i porozmawiać z biskupami.

 

Na stadionie Cracovii z młodymi ludźmi spotkają się m.in. prymas Polski abp Wojciech Polak, bp Grzegorz Ryś z Krakowa i biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

 

Młodzi będą też kolejny dzień pielgrzymować w zorganizowanych grupach z sanktuarium św. Jana Pawła II do sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
Po południu w kilkudziesięciu miejscach rozpoczną się wydarzenia Festiwalu Młodych. Na Rynku Głównym rozbrzmiewać będzie muzyka etniczna z różnych stron świata, na dwóch koncertach – na scenie Barka przy Bulwarze Wołyńskim i pl. Centralnym wystąpi Paddy Kelly – niegdyś członek zespołu The Kelly Family, mający za sobą epizod życia zakonnego. W centrum Com-Come Zone zaplanowano finał rozgrywek drużyn piłkarskich Copa Catolica, streetballu i break dance.

 

źródło: www.onet.pl 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 250 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.