Get Adobe Flash player

 

W piątek 1 listopada rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przez cały miesiąc listopad, przed Mszą św. wieczorną o godz. 1730 modlimy się w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach modlitwą różańcową.

 

rozaniec13Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w modlitwie wypominkowej, która jest jedną z najbardziej popularnych form modlitwy błagalnej za zmarłych, której tradycja sięga X wieku. Wypominki są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci.

Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia. Znaczenie wypominek jest tym większe, że podobnie jak w starożytności, tak i dzisiaj, związane są one z Eucharystią. W intencji zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych odprawiana jest Msza św.

swieceChociaż, cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia to jako chrześcijanie, jako dzieci jednej wielkiej Bożej Rodziny ufamy, że nasi bliscy zmarli i kiedyś my sami dołączymy do grona wszystkich świętych i błogosławionych. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w Niebie. 

 

„Jeśli chcecie pamiętać zmarłych – albo raczej jeśli chcecie oglądać zmarłych, jeśli chcecie się z nimi spotykać, widzieć, jak się uśmiechają, upewnić się, że odpoczywają w spokoju – wtedy musicie spojrzeć w głąb siebie.

Tam właśnie ich znajdziecie. Tam żyją umarli.”

Parsons Tony

Odzwiedzający

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.