Get Adobe Flash player

 

powolanieDnia 10 listopada nasza parafia przeżywała Niedzielę Powołaniową. W naszym kościele gościli przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu ksiądz diakon Musiał Krystian (VI rok studiów) oraz kleryk Konrad Szymański (II rok studiów). Ksiądz diakon na każdej przedpołudniowej Mszy św. głosił kazania, w których poruszał problem powołania w życiu człowieka (małżeństwo, kapłaństwo). Po zakończeniu Mszy św. o godz. 1130 przedstawiciele WSD spotkali się z uczniami I, II i III klas gimnazjum.

Klerycy udzielali odpowiedzi na różne pytania dotyczące życia i funkcjonowania seminarium. Młodzież naszej parafii miała dobrą okazję poznania seminaryjnych zwyczajów i tajników kleryckiej codzienności. Wraz z klerykami modliliśmy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Miejmy nadzieję, że to spotkanie i wspólna modlitwa zaowocują kolejnymi powołaniami kapłańskimi z naszej parafii!  

 

Wiersz

Powołanie

Może wtedy, gdy wszedłeś w ciszę kościoła

z rozpędzonej na oślep ulicy,

może wtedy, gdy wzrokiem ściągałeś gwiazdy,

może wtedy, gdy ktoś - ratunku - krzyczał...

 

Może wtedy, gdy w oczy dziecka spojrzałeś,

w których niebo się jasne odbija,

może wtedy, w wieczór majowy

ludzie śpiewali Ave Maria...

 

Może wtedy, gdy plażą pustą kroczyłeś,

a fale biły o brzeg coraz mocniej,

może wtedy, gdy pola śpiewały kłosami,

zbudzone wschodem słońca...

 

Może wtedy, jak wiatru powiew,

szept Pana serdecznie słyszałeś:

"Pójdź za mną" - żniwo bieleje,

a robotników wciąż jeszcze mało.

 

Poszedłeś, niosąc swą młodość, jak sztandar,

na drogi Bożego powołania,

by swe marzenia przemienić w czyn

i światu ukazać Ewangelię Pana.

 

Z miłością szczerą i wiarą w duszy,

naprzód odważnie idź, przyjacielu,

i niech Maryja swym płaszczem okryje

codzienną drogę do wielkiego celu.

           ks. Henryk Szydlik

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.