nab fatimskie  1313 września w piękny pogodny wieczór uliczkami osiedla Dzików przeszła procesja z figurką Marki Bożej Fatimskiej, w trakcie której odmówiony został różaniec – część bolesna i odśpiewana piękna pieśń „Z dalekiej Fatimy”.
Nabożeństwo fatimskie zostało odprawione bezpośrednio po Mszy św. wieczornej i zgromadziło najliczniejszą w tym roku liczbę osób, które przychodzą na to comiesięczne nabożeństwo.

"Różaniec jest moją codzienną modlitwą - i muszę powiedzieć, że jest modlitwą cudowną, cudowną w swojej prostocie i w swej głębi...
W tej modlitwie powtarzamy wiele razy te same słowa, lecz są to słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej krewnej Św. Elżbiety. Z tymi słowami łączy się cały Kościół.

Równocześnie zaś w te same dziesiątki Różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, narodziny, narodu, Kościoła i ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych najbliższych zwłaszcza tych, którzy są nam najbliżsi, tych o których najbardziej się troszczymy, którzy nam leżą na sercu. W ten sposób i ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.”

(Papież Jan Paweł II z dniu 29.X.1978 r. w pierwszym przemówieniu po wyborze na Papieża)